Iskolánkról

Csepel központjában található intézményünk könnyen megközelíthető, csendes, nyugodt környéken, új játszóudvarral, három tornateremmel, jól felszerelt tantermekkel, tágas közösségi terekkel, otthonos, családias légkörben, elhivatott, szakmailag jól felkészült pedagógusokkal várja a tanulni vágyó diákokat.

Iskolánk nevelő-oktató munkájának kiemelt területei:

Minőségi alapozás

• biztos olvasási-, írási-, számolási készség kialakítása
  • a tanulók egyéni tempójához, képességéhez, életkori sajátosságaihoz igazodó módszerek alkalmazása
  • matematika tantárgy oktatására heti plusz egy órát fordítunk az alsó tagozaton
  • 3. évfolyamtól választhatnak az angol és német nyelv közül.

Tehetséggondozás

• iskolánk Akkreditált Kiváló Tehetségpont
  • a természettudományok oktatására szakköröket
    működtetünk már harmadik évfolyamtól
  • tanulóink eredményesen szerepelnek a kerületi és
    országos versenyeken

Művészeti oktatás

• tánc (néptánc, társastánc)
  • képzőművészet
  • színjáték
  • hangszertanulás
  • az iskola épületében, a napirendbe beépítve, tandíj ellenében

Elsős tanulóink szakkör keretében ismerkedhetnek meg a ROBOTIKA rejtelmeivel.

Iskolánk névadója, Nagy Imre (1896. június 6. - 1958. június 16.) a magyar történelem sokoldalú személyisége volt. A szabadság és a nemzeti függetlenség jelképévé vált Magyarországon. Nemzeti hős, az 1956-os forradalom és szabadságharc mártír miniszterelnöke, európai nagyságrendű politikus, a szovjet elnyomás alatt álló Magyarország egyik vezetője. Demokratikus gondolkodású, emberséges és józan ítélőképességű ember, aki egy élhető, igazságosan működő Magyarországot akart megvalósítani. 1956 őszén a forradalmárok és szabadságharcosok vezetőjükké választották. Nagy Imre szellemisége, elvei, az általa képviselt értékek (a nemzeti identitás, a hagyományok őrzése, az egyetemes emberi szabadságjogok elkötelezett védelme, a demokrácia és tolerancia eszméinek ápolása) melletti kitartása, nemzetéhez és a forradalomhoz való hűsége örök példát mutathat a fiatal generációk számára is.

Iskolánk 2008 óta Ökoiskola. Fokozott figyelmet fordítunk a szelektív hulladékgyűjtésre. Blokkonként külön tárolókban gyűjtjük a papír-, a fém- és a műanyag hulladékot. Évente többször szervezünk papírgyűjtést. Folyamatos a használt elem-, PET-palackgyűjtés. Kiemelt figyelmet fordítunk a jeles napokra: Állatok Világnapja, Víz Világnapja, Föld Napja, Madarak és Fák Napja. Minden évben megszervezzük az Egészségnapot és a Zöld Hetet. A 2012/2013-as tanévben a madarak védelmét célozva minden osztály madáretetőt készített. Ezeket kihelyeztük, s így a madarak etetésével segítettük őket a hideg időszak átvészelésében. Környezetvédelmi és kisállatgondozó szakkört működtetünk.

© 2021 XXI. Kerületi Nagy Imre Általános Iskola. 1114 Budapest, Simon Bolivár stny. 4-8..
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el